Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Geachte leden van de Bergen op Zoomse Schaakvereniging,

Hierbij nodig ik u uit voor een extra Algemene Ledenvergadering, te houden op vrijdag 10 mei 2019 om 20:00 uur op onze speellocatie, Dependance Sport & Beweging van RSG ‘t Rijks, Rijtuigweg 4, 4611 EL Bergen op Zoom.

Agenda:
1 Opening + vaststellen agenda + mededelingen
2 Notulen vorige Algemene Ledenvergadering (op te vragen bij de secretaris)
3 Bestuursverkiezingen (penningmeester)
4 Wat verder ter tafel komt
5 Rondvraag
6 Sluiting

Sinds zondag 14 april fungeert voorzitter Henry Groenveld als waarnemend penningmeester. Het bestuur heeft Kees de Looff bereid gevonden de nieuwe penningmeester te worden, we willen hem graag op korte termijn installeren tijdens een extra Algemene Ledenvergadering.

Deze uitnodiging is vandaag ook per mail verzonden aan alle senior-leden op het van hun bekende mailadres. Indien u de mail niet heeft ontvangen, is deze mogelijk in uw spambox beland.
Leden die, om welke reden dan ook, geen uitnodiging per mail hebben ontvangen, gelieve deze mededeling op de website als uitnodiging te beschouwen.

Rouwadvertentie Ton HertogsMaandag 15 april is onze penningmeester Ton Hertogs gestorven. We verliezen in hem een actief en zeer gewaardeerd lid.

Ondanks Tons ziekte is dit overlijden toch nog onverwacht snel gekomen. We wensen de nabestaanden van Ton veel sterkte toe in deze moeilijke tijden.

Aanstaande vrijdag zullen we, voorafgaand aan de clubavond, met de aanwezige leden stil staan bij het overlijden van Ton Hertogs.

Zaterdag 20 april wordt Ton gecremeerd in Goes.

In het seizoen 2018-2019 heeft BSV helaas alle wedstrijden verloren. Het team is dan ook op de laatste plaats geëindigd.

MPBP12345678
1SVO Oisterwijk 11237x656
2De Baronie 21235x5
3DSC Dongen 1931½2x4
4De Stukkenjagers 5731½34x57
5De Kentering 1630½33x67
6't Paardje 16272x66
7HWP Sas van Gent 4420122x
8Bergen op Zoom 3011½12x

In totaal werden er twee partijen gewonnen, door Piet Bruys en Robert Kunst, en er werden 19 remises behaald.

Persoonlijke resultaten:

SpelerRating1234567Aantal+=-TotaalTPR
Piet Bruys1571½½00½1071331678
Pieter-Jan Demmers15850½½½½½60511686
Robert Kunst1651½½01412121715
Jan Haverhoek148600½½402211403
Ronny Liekens1739½½0302111770
Danny Lindhout1523½0½00502311356
Henk van Houten146800½04013½1404
Bart van Kasteren1715½003012½1694
Laurens Quinten162800½04013½1495
Ton Hertogs16660000400401516
Alexander van 't Hoff10580000400401105
Wesley Hopmans12850000400401385
Abdulhamid Hussein00100101467
Bert van der Linden14050100101163
Zouhair Tahan00100101278
Dion Winterberg7300100101223

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een thuiswedstrijd, toevallig allemaal tegen een Zeeuwse tegenstander.

BSV 1 speelde 4-4 tegen het eerste team van Souburg.

Bergen op Zoom2038-Souburg19514-4
1Edwin van Dongen1953-René Tiggelman21721-0
2Marcel van Herck2058-Robin Bosters20971-0
3Freek Schouten2063-Jeroen Hekhuis2089½-½
4Arjon Severijnen2149-Roeland Alders19430-1
5Erwin Kalle2074-Bert Henderikse1907½-½
6Semen Minyeyevtsev2080-Henrik Westerweele19520-1
7Lars van Dort1879-Laura Tiggelman15821-0
8Tony Peleman2049-Corné Boogaard18650-1

BSV 2 verloor met 3-5 van Goes 2.

Bergen op Zoom 21739-Goes 217233-5
1Abdulhamid Hussein-Erwin Kloosterman1866½-½
2Oliver de Hert1879-Hans Welten1833½-½
3René Punt1822-David de Feijter17880-1
4Bas van de Putte1733-Niels de Feijter1713½-½
5Ronny Liekens1739-Mark Paul1738½-½
6René Paardekam1701-Joop van Ruler17101-0
7Adry Goris-Schouwstra1597-Jo Tholenaar16370-1
8Henry Groenveld1704-Jari Groen15000-1

BSV 3 verloor met 1½-6½ van HWP Sas van Gent 4.

Bergen op Zoom 31471-HWP Sas van Gent 416761½-6½
1Robert Kunst1651-Vincent Schepens18211-0
2Laurens Quinten1628-Emile Cardon18030-1
3Piet Bruys1571-Frans Snijders18740-1
4Pieter-Jan Demmers1585-Manuel Colsen1539½-½
5Henk van Houten1468-Adrie den Hamer17150-1
6Danny Lindhout1523-Gilbert Ongena14880-1
7Wesley Hopmans1285-Kurt van Coppenolle21450-1
8Alexander van 't Hoff1058-Lander van Coppenolle10240-1

Vrijdag 5 april is de laatste ronde gespeeld van de Avondcompetitie van de NBSB.

BSV A kreeg De Drie Torens A uit Tilburg op bezoek. Om kampioen in de klasse te worden, moest BSV deze wedstrijd winnen. Dat is niet gelukt, het team werd met 1-3 verslagen.

BSV A1858-De Drie Torens A20291-3
1Oliver de Hert1879-Rick Zegveld2001½-½
2Rob Hopman-Been1861-Wilbert Kocken21250-1
3René Punt1822-Joost van den Bighelaar19970-1
4Angelique Osinga1871-Huub Leemans1994½-½

De verschillen in de poule waren klein: door dit verlies eindigde BSV A op de vierde plaats.

MPBP12345678
1. De Drie Torens A1321.5x2.52333.53.54
2. De Baronie A1118.51.5x22.532.543
3. De Raadsheer A101822x1.532.53.53.5
4. BSV A1016.511.52.5x2.52.53.53
5. RSG A512.51111.5x2.523.5
6. 't Paardje A4140.51.51.51.51.5x43.5
7. Staunton A36.50.500.50.520x3
8. De Pion B04.5010.510.50.51x

BSV B won met 3-1 van Eeuwig Schaak A. Voor deze beide teams stond weinig meer op het spel, promotie en degradatie waren al uitgesloten.

BSV B1706-Eeuwig Schaak A14213-1
1Laurens Quinten1628-Jan Rijkse15580-1
2Henry Groenveld1704-Kees van Hogeloon15301-0
3André van der Graaf1922-Patrick Heijnen13051-0
4Piet Bruys1571-Gerard Snoeijs12891-0

Door deze overwinning eindigde BSV B op de derde plaats.

MPBP12345678
1. D4 A1428x4444444
2. De Baronie B1017.50x2233.543
3. BSV B91502x03334
4. RSG B817.5024x1.5244
5. Eeuwig Schaak A712.50112.5x23.52.5
6. De Raadsheer C511.500.5122x24
7. UNK A36.500100.52x3
8. De Schaakhoeve A03.501001.501x

Gisteren speelden we het interne Snelschaakkampioenschap. Angelique Osinga won dit kampioenschap, net als vorig jaar.

Ze stond maar twee remises af, aan André van der Graaf en Kees de Looff. Rob Hopman-Been werd tweede op een half punt, André van der Graaf eindigde op de derde plaats.

NrNaam12345678910ScoreSB
1Angelique Osingax1½1½11111832
2Rob Hopman-Been0x½111111126¼
3André van der Graaf½½x01111½124
4Bas van de Putte001x0½111118¾
5Kees de Looff½001x0001114
6Robert Kunst000½1x011011¾
7Piet Bruys000011x0103
8Hamid Hussain0000101x013
9Henry Groenveld00½00001x1
10Wesley Hopmans000001100x2

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een uitwedstrijd.

BSV 1 speelde in Goes tegen Goes 1. Mede door een onverwachte zieke, en daardoor een leeg bord, verloor het eerste team met 3-5.

Goes1978-Bergen op Zoom20245-3
1Remco van de Braak1927-Erwin Kalle20741-0
2Sven Stange2134-Edwin van Dongen1953½-½
3Joey Grochal2317-Arjon Severijnen21491-0
4Louis Nieuwenhuijse1928-Marcel van Herck2058½-½
5Rinus Burgerhoff1890-geen speler1R-0R
6Maxim le Clercq1945-Freek Schouten20630-1
7Erwin Kloosterman1866-Tony Peleman20490-1
8Joey van de Braak1818-Hans Nunnikhoven18241-0

BSV 2 speelde in Axel 4-4 tegen S. Landau 2. Ondanks dit gelijkspel staat BSV 2 nog steeds op de laatste plaats.

S. Landau 21747Bergen op Zoom 217684-4
1Patrick Moens1894-Oliver de Hert1879½-½
2Arjo Arendse1868-Alexander Bruschke1795½-½
3Ivo Lagendijk1790-René Punt18221-0
4Koen Dhuyvetter1729-Bas van de Putte1733½-½
5Ronald de Pooter1830-René Paardekam1701½-½
6Theo de Putter1703-Ronny Liekens17391-0
7Mark Zootjes1607-Henry Groenveld17040-1
8Mathijs Dubbeldam1556-Abdulhamid Hussein0-1

BSV 3 speelde in Tilburg tegen De Stukkenjagers 5, waar we met 2½-5½ verloren.

De Stukkenjagers 51695Bergen op Zoom 313585½-2½
1Joost op 't Hoog1782-Laurens Quinten1628½-½
2Bastiaan van de Rijt1795-Pieter-Jan Demmers1585½-½
3Guus Vermeulen1759-Piet Bruys15710-1
4Huong Do1620-Danny Lindhout15231-0
5Jeroen van de Rijt1674-Jan Haverhoek1486½-½
6Bas Rosheuvel1781-Wesley Hopmans12851-0
7Marieke Sarton1527-Alexander van 't Hoff10581-0
8Bart van den Berg1623-Dion Winterberg7301-0

BSV 3 staat nog steeds op de onderste plaats. Mede-degradatiekandidaat HWP Sas van Gent 4 won wel; BSV 3 moet in de laatste ronde met grote cijfers van dit team winnen om in de vijfde klasse te blijven.

Vrijdag 15 maart is er geen clubavond, omdat onze speelruimte niet beschikbaar is.
De dag erna kunnen we de schade inhalen in de externe KNSB-competitie.

Vanavond speelde BSV A in Etten-Leur in een carnavaleske omgeving tegen Staunton A. Dat maakte de strijd niet minder: alleen op het eerste bord werd remise gespeeld, op de overige worden won BSV. 3½-½ winst derhalve.

Staunton A1569-BSV A1837½-3½
1Ad Speekenbrink1643-René Punt1822½-½
2Cees van Gils1726-Angelique Osinga18710-1
3Daniel Koopman1455-Bas van de Putte17330-1
4Martijn Struijs1450-André van der Graaf19220-1

Gisteren speelde BSV B in Breda tegen De Baronie B. Hoewel we op alle borden een duidelijk lagere rating hadden, wisten we toch een gelijkspel uit het vuur te slepen. En er had zelfs meer in gezeten!

Op bord 1 gaf Pieter-Jan ver in het middenspel een pion voor ruimte in het centrum. Zijn tegenstander probeerde nog een koningsaanval op te zetten, maar wist hiermee niet te overtuigen. Pieter-Jan won een paard, en haalde beetje bij beetje al het zwarte materiaal op. Een punt voor BSV dus.

Henk verloor op bord 2 al snel een kwaliteit. Hoewel hij nog lang weerstand bood, moest Henk uiteindelijk toch de koning omleggen.

Kees speelde op bord 3 een solide partij, waarbij beetje bij beetje alle stukken werden afgeruild. Vanaf de zijlijn zag het pionneneindspel er beter uit voor Kees, maar helemaal zeker is dat niet. De partij eindigde in remise.

Op bord 4 kwam Alexander een kwaliteit voor. Dit leverde de tegenstander echter een sterke vrijpion in het centrum op, en het kostte Alexander veel moeite om deze pion te stoppen. Waarschijnlijk heeft Alexander ergens de winst gemist, maar hij was tevreden met een puntendeling.

De Baronie B1627-BSV B14172-2
1Matthijs Merwijk1731-Pieter-Jan Demmers15850-1
2Marc Ermes1657-Henk van Houten14681-0
3Bas Ligtenberg1606-Kees de Looff1557½-½
4Jan Leendert Dogterom1514-Alexander van 't Hoff1058½-½