Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Vrijdagavond speelden we ronde 17 van de Keizercompetitie.

wit-zwartuitslag
1Bas van de Putte-Martin de Smit1-0
2Henry Groenveld-Abdulhamid Hussein½-½
3Kees de Looff-Laurens Quinten1-0
4Henk van Houten-Robert Kunst0-1
5Peter Kraaijeveld-Wesley Hopmans1-0
6Bert van der Linden-Bart van Kasteren0-1
7Karen Galustjan-Piet Bruys0-1
8Alexander van 't Hoff-Ton van Vliet0-1

René Punt blijft op de eerste plaats staan, gevolgd door Peter de Moor.

PosNaamScoreGespeeldWinstRemiseVerliesWaarde
1René Punt431,7742140
2Peter de Moor411,01254339
3Oliver de Hert391,8540138
4Martin de Smit373,716101537
5Levi Vriens370,6852136
6Abdulhamid Hussein348,51472535
7Bas van de Putte344,91356234
8Henry Groenveld343,21034333
9Pieter-Jan Demmers324,51153332
10Erwin Kalle318,3220031
11Kees de Looff290,71574430
12Robert Kunst284,9924329
13Adry Goris-Schouwstra275,5412128
14Peter Kraaijeveld232,31153327
15Jan Haverhoek228,61043326
16Bart van Kasteren225,51263325
17Laurens Quinten224,5201124
18Wesley Hopmans187,21681723
19Henk van Houten185,31142522
20Bert van der Linden179,51133521
21Piet Bruys176,71344520
22René Paardekam160,0000019
23Ton van Vliet142,5411218
24Dennis van der Schouw138,0100117
25Adri Geelhoed100,0500516
26Karen Galustjan99,713301015
27Frans Hellemons77,2802614
28Alexander van 't Hoff72,813111113

BSV A kreeg vanavond De Rode Lopers A uit Oosterhout op bezoek. Helaas kwamen de tegenstanders een speler tekort, waardoor BSV A al meteen met 1-0 voor stond.
René Punt verloor zijn partij, Rob Hopman-Been en Levi Vriens wonnen. Hiermee werd de eindstand 3-1 behaald.

BSV A1808-De Rode Lopers A17373-1
1René Punt1835-Lars van Wageningen17370-1
2Rob Hopman-Been1845-Guy Henckens17371-0
3Bas van de Putte1743-1-0 R
4Levi Vriens-Niek Verstraaten1-0

Afgelopen vrijdag speelden we ronde 16 van de Keizercompetitie.

wit-zwartuitslag
1Abdulhamid Hussein-Martin de Smit0-1
2Levi Vriens-Henry Groenveld½-½
3Pieter-Jan Demmers-Bas van de Putte½-½
4Peter Kraaijeveld-Alexander van 't Hoff1-0
5Piet Bruys-Bart van Kasteren0-1
6Wesley Hopmans-Henk van Houten1-0
7Karen Galustjan-Bert van der Linden0-1

René Punt behoudt de eerste plaats, Peter de Moor blijft tweede. Martin de Smit stijgt naar plaats 3, Levi Vriens staat nu op de vierde plaats.

PosNaamScoreGespeeldWinstRemiseVerliesWaarde
1René Punt406,0742140
2Peter de Moor388,01254339
3Martin de Smit373,715101438
4Levi Vriens346,6852137
5Abdulhamid Hussein341,51371536
6Oliver de Hert325,3540135
7Erwin Kalle320,8220034
8Henry Groenveld312,8933333
9Bas van de Putte309,01246232
10Pieter-Jan Demmers285,21153331
11Adry Goris-Schouwstra264,0412130
12Kees de Looff244,21464429
13Laurens Quinten241,3101028
14Robert Kunst230,8814327
15Jan Haverhoek223,51043326
16Peter Kraaijeveld209,81043325
17Bart van Kasteren204,01153324
18Wesley Hopmans187,01581623
19Henk van Houten185,81042422
20Bert van der Linden184,21033421
21Piet Bruys159,71234520
22René Paardekam153,3000019
23Dennis van der Schouw132,0100118
24Ton van Vliet128,5301217
25Karen Galustjan 99,71230916
26Adri Geelhoed 95,0500515
27Alexander van 't Hoff 72,812111014
28Frans Hellemons 72,8802613

Het Bekerteam van BSV in de klasse tot 1700 heeft zich geplaatst voor de finale, door in Breda het bekerteam van De Baronie te verslaan.

De Baronie1632-Bergen op Zoom16491-3
1Bas Ligtenberg1668-Robert Kunst1650½-½
2Marc Ermes1650-Ton van Vliet1675½-½
3Frank Creuels1588-Piet Bruys16490-1
4Fred Pardoel1621-Pieter-Jan Demmers16220-1

In de finale zal worden gespeeld tegen de winnaar van de wedstrijd EGS-WLC.

Vandaag verloren alle BSV-teams hun wedstrijd in de zaterdagcompetitie.

BSV 1 verloor in Sliedrecht met 3-5 van Sliedrecht 1. Helaas was er op het laatste moment een afmelding, waardoor het team met 7 spelers aan de slag moest. Door dit verlies belandt het team op de voorlaatste plaats.

Sliedrecht 11951-Bergen op Zoom 120385-3
1Niels Mijnster2115-Arjon Severijnen21360-1
2William Gijsen1993-1-0 Regl
3Wim Pool2020-Tony Peleman2048½-½
4Arjan van der Leij2054-Freek Schouten20731-0
5Jorik Klein1856-Semen Minyeyevtsev20811-0
6Robert van Rekom1995-Marcel van Herck2077½-½
7Hans Klein1929-Oliver de Hert18921-0
8Martijn Stoker1649-Edwin van Dongen19600-1

BSV 2 mocht op reis naar Den Haag, waar het team met 3½-4½ verloor van Schaakhuis 2. Het team staat nu op de zesde plaats (van 8 teams).

Schaakhuis 21707-Bergen op Zoom 216644½-3½
1Rijnko Baas1874-Danny Lindhout15451-0
2David Jonkman1921-Martin de Smit1730½-½
3Piet Hofstee1657-Bas van de Putte17430-1
4Paul Regeer1812-Peter Kraaijeveld17161-0
5Scot Leite1620-Bart van Kasteren16940-1
6Evert Roeleveld1620-Piet Bruys16491-0
7Fausto Molinari1563-Henry Groenveld16421-0
8Per Fischer1588-Abdulhamid Hussein15960-1

BSV 3 verloor in Tilburg met 3½-4½ van De Drie Torens 4. Ook dit team staat nu op de zesde plaats in een groep van 8 teams.

De Drie Torens 41384-Bergen op Zoom 314874½-3½
1Rowan Nap1906-Pieter-Jan Demmers16221-0
2Cemil Kaya1404-Robert Kunst16500-1
3Peter Paul van der Schoot1497-Laurens Quinten1639½-½
4Mark van der Schoot1299-Fred Kaijser15480-1
5Tom Bastiaansen-Jan Haverhoek15081-0
6Stefan Olree866-Henk van Houten14681-0
7Ernest van Moorsel1697-Wesley Hopmans13511-0
8Roderick Bötticher1017-Alexander van 't Hoff11060-1

Vandaag heeft de KNSB de nieuwe ratings gepubliceerd. De ratings van alle BSV-leden vind je hier.

Vrijdag speelden we, aan de vooravond van de zaterdagcompetitie, ronde 15 van de Keizercompetitie.

wit-zwartuitslag
1Martin de Smit-Peter de Moor1-0
2Pieter-Jan Demmers-Abdulhamid Hussein1-0
3Jan Haverhoek-Kees de Looff0-1
4Robert Kunst-Peter Kraaijeveld1-0
5Wesley Hopmans-Frans Hellemons1-0
6Alexander van 't Hoff-Karen Galustjan0-1

René Punt houdt nog steeds de leiding.

PosNaamScoreGespeeldWinstRemiseVerliesWaarde
1René Punt380,6742140
2Peter de Moor363,01254339
3Abdulhamid Hussein337,51271438
4Oliver de Hert331,7540137
5Levi Vriens329,6751136
6Martin de Smit326,71491435
7Erwin Kalle298,8220034
8Henry Groenveld291,3832333
9Bas van de Putte289,41145232
10Pieter-Jan Demmers264,01052331
11Adry Goris-Schouwstra252,1412130
12Kees de Looff224,51464429
13Laurens Quinten224,0101028
14Robert Kunst213,1814327
15Jan Haverhoek209,71043326
16Peter Kraaijeveld188,7933325
17Bart van Kasteren185,51043324
18Henk van Houten178,7942323
19Wesley Hopmans162,71471622
20Piet Bruys161,21134421
21Bert van der Linden154,5923420
22René Paardekam148,4000019
23Ton van Vliet124,7301218
24Dennis van der Schouw114,5100117
25Karen Galustjan 99,71130816
26Adri Geelhoed 86,0500515
27Alexander van 't Hoff 72,91111914
28Frans Hellemons 65,0802613

Vrijdagavond waren er, doordat BSV B een wedstrijd speelde voor de Avondcompetitie en er bovendien veel afmeldingen waren, maar 5 partijen voor de Keizercompetitie.

wit-zwartuitslag
1Levi Vriens-Peter de Moor½-½
2Bart van Kasteren-Martin de Smit0-1
3Karen Galustjan-Bas van de Putte0-1
4Piet Bruys-Wesley Hopmans1-0
5Frans Hellemons-Alexander van 't Hoff½-½

René Punt behoudt nog net de eerste plaats, maar zijn voorsprong op Peter de Moor is verder afgenomen.

PosNaamScoreGespeeldWinstRemiseVerliesWaarde
1René Punt366,2742140
2Peter de Moor361,51154239
3Abdulhamid Hussein335,51171338
4Oliver de Hert304,1540137
5Levi Vriens303,8751136
6Erwin Kalle299,7220035
7Martin de Smit288,71381434
8Henry Groenveld278,1832333
9Bas van de Putte267,01145232
10Adry Goris-Schouwstra241,8412131
11Pieter-Jan Demmers226,0942330
12Laurens Quinten214,3101029
13Jan Haverhoek209,2943228
14Kees de Looff196,01354427
15Robert Kunst188,6704326
16Peter Kraaijeveld185,1833225
17Bart van Kasteren180,41043324
18Henk van Houten171,1942323
19Wesley Hopmans149,01361622
20René Paardekam148,1000021
21Bert van der Linden147,4923420
22Piet Bruys147,01134419
23Ton van Vliet118,7301218
24Dennis van der Schouw108,8100117
25Karen Galustjan85,71020816
26Adri Geelhoed81,0500515
27Alexander van 't Hoff72,91011814
28Frans Hellemons65,0702513

Beide avondcompetitieteams speelden afgelopen week een partij.

BSV A ging donderdag in Zundert op bezoek bij De Raadsheer A. Helaas verloor ons team nipt.

De Raadsheer A1747-BSV A17092½-1½
1Niek Oostvogels1928-Oliver de Hert1925½-½
2John van Dijk1856-André van der Graaf19081-0
3Luuk van Dongen1600-Angelique Osinga19240-1
4Jos van Ginneken1605-Alexander van 't Hoff10791-0

BSV B ontving vrijdag D4 A uit Oosterhout. In de eerste twee partijen pakten we anderhalf punt, maar de resterende twee partijen verloren we helaas.

BSV B1675-D4 A17451½-2½
1Robert Kunst1659-Joost Sips19920-1
2Rob Hopman-Been1877-Wouter Jans1840½-½
3Kees de Looff1541-Erik Boom16940-1
4Pieter-Jan Demmers1621-Wim Maanders14541-0

Vrijdag 17 januari speelden we de tweede voorronde van het Rapidtoernooi. Martin de Smit won deze voorronde.

PosNaamScore12345678910111213141516
1Martin de Smit4,5*½1111
2Angelique Osinga3,5½*½½11
André van der Graaf3,5½*½11½
Bas van de Putte3,5½*½½11
Levi Vriens3,50*1½11
6Henry Groenveld3,00½½*11
7Peter Kraaijeveld2,50½0*11
Pieter-Jan Demmers2,500*½11
Abdulhamid Hussein2,500*11½
Wesley Hopmans2,50½0*11
11Bert van der Linden2,0000*11
12Kees de Looff1,50½00*1
Jan Haverhoek1,50½00*1
Frans Hellemons1,5½00*10
15Alexander van 't Hoff1,00000*1
Karen Galustjan1,000010*

Martin had zich ook in de eerste voorronde al geplaatst voor de finale, samen met Erwin Kalle en René Punt, er zijn dus in deze tweede voorronde geen nieuwe finalisten bijgekomen.