Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Archief

Archief voor april, 2019

Vanaf 23 april worden er omvangrijke werkzaamheden uitgevoerd aan de Zoomdam (tussen de Burgemeester Stulemeijerlaan en de Halsterseweg). De Zoomdam is daarom afgesloten voor alle verkeer, óók voor voetgangers.

Je kunt niet vanaf de Halsterseweg, Boerenverdriet, Noordzijde Zoom of Zuidzijde Zoom op de Burgemeester Stulemeijerlaan komen (of andersom). Je moet omrijden of omlopen om bij ons clubgebouw aan de Rijtuigweg te komen.

De bushaltes in de buurt van het clubgebouw zijn gedurende de hele periode buiten gebruik.

De werkzaamheden duren tot eind september 2019.

Geachte leden van de Bergen op Zoomse Schaakvereniging,

Hierbij nodig ik u uit voor een extra Algemene Ledenvergadering, te houden op vrijdag 10 mei 2019 om 20:00 uur op onze speellocatie, Dependance Sport & Beweging van RSG ‘t Rijks, Rijtuigweg 4, 4611 EL Bergen op Zoom.

Agenda:
1 Opening + vaststellen agenda + mededelingen
2 Notulen vorige Algemene Ledenvergadering (op te vragen bij de secretaris)
3 Bestuursverkiezingen (penningmeester)
4 Wat verder ter tafel komt
5 Rondvraag
6 Sluiting

Sinds zondag 14 april fungeert voorzitter Henry Groenveld als waarnemend penningmeester. Het bestuur heeft Kees de Looff bereid gevonden de nieuwe penningmeester te worden, we willen hem graag op korte termijn installeren tijdens een extra Algemene Ledenvergadering.

Deze uitnodiging is vandaag ook per mail verzonden aan alle senior-leden op het van hun bekende mailadres. Indien u de mail niet heeft ontvangen, is deze mogelijk in uw spambox beland.
Leden die, om welke reden dan ook, geen uitnodiging per mail hebben ontvangen, gelieve deze mededeling op de website als uitnodiging te beschouwen.

Rouwadvertentie Ton HertogsMaandag 15 april is onze penningmeester Ton Hertogs gestorven. We verliezen in hem een actief en zeer gewaardeerd lid.

Ondanks Tons ziekte is dit overlijden toch nog onverwacht snel gekomen. We wensen de nabestaanden van Ton veel sterkte toe in deze moeilijke tijden.

Aanstaande vrijdag zullen we, voorafgaand aan de clubavond, met de aanwezige leden stil staan bij het overlijden van Ton Hertogs.

Zaterdag 20 april wordt Ton gecremeerd in Goes.

In het seizoen 2018-2019 heeft BSV helaas alle wedstrijden verloren. Het team is dan ook op de laatste plaats geëindigd.

MPBP12345678
1SVO Oisterwijk 11237x656
2De Baronie 21235x5
3DSC Dongen 1931½2x4
4De Stukkenjagers 5731½34x57
5De Kentering 1630½33x67
6't Paardje 16272x66
7HWP Sas van Gent 4420122x
8Bergen op Zoom 3011½12x

In totaal werden er twee partijen gewonnen, door Piet Bruys en Robert Kunst, en er werden 19 remises behaald.

Persoonlijke resultaten:

SpelerRating1234567Aantal+=-TotaalTPR
Piet Bruys1571½½00½1071331678
Pieter-Jan Demmers15850½½½½½60511686
Robert Kunst1651½½01412121715
Jan Haverhoek148600½½402211403
Ronny Liekens1739½½0302111770
Danny Lindhout1523½0½00502311356
Henk van Houten146800½04013½1404
Bart van Kasteren1715½003012½1694
Laurens Quinten162800½04013½1495
Ton Hertogs16660000400401516
Alexander van 't Hoff10580000400401105
Wesley Hopmans12850000400401385
Abdulhamid Hussein00100101467
Bert van der Linden14050100101163
Zouhair Tahan00100101278
Dion Winterberg7300100101223

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een thuiswedstrijd, toevallig allemaal tegen een Zeeuwse tegenstander.

BSV 1 speelde 4-4 tegen het eerste team van Souburg.

Bergen op Zoom2038-Souburg19514-4
1Edwin van Dongen1953-René Tiggelman21721-0
2Marcel van Herck2058-Robin Bosters20971-0
3Freek Schouten2063-Jeroen Hekhuis2089½-½
4Arjon Severijnen2149-Roeland Alders19430-1
5Erwin Kalle2074-Bert Henderikse1907½-½
6Semen Minyeyevtsev2080-Henrik Westerweele19520-1
7Lars van Dort1879-Laura Tiggelman15821-0
8Tony Peleman2049-Corné Boogaard18650-1

BSV 2 verloor met 3-5 van Goes 2.

Bergen op Zoom 21739-Goes 217233-5
1Abdulhamid Hussein-Erwin Kloosterman1866½-½
2Oliver de Hert1879-Hans Welten1833½-½
3René Punt1822-David de Feijter17880-1
4Bas van de Putte1733-Niels de Feijter1713½-½
5Ronny Liekens1739-Mark Paul1738½-½
6René Paardekam1701-Joop van Ruler17101-0
7Adry Goris-Schouwstra1597-Jo Tholenaar16370-1
8Henry Groenveld1704-Jari Groen15000-1

BSV 3 verloor met 1½-6½ van HWP Sas van Gent 4.

Bergen op Zoom 31471-HWP Sas van Gent 416761½-6½
1Robert Kunst1651-Vincent Schepens18211-0
2Laurens Quinten1628-Emile Cardon18030-1
3Piet Bruys1571-Frans Snijders18740-1
4Pieter-Jan Demmers1585-Manuel Colsen1539½-½
5Henk van Houten1468-Adrie den Hamer17150-1
6Danny Lindhout1523-Gilbert Ongena14880-1
7Wesley Hopmans1285-Kurt van Coppenolle21450-1
8Alexander van 't Hoff1058-Lander van Coppenolle10240-1

Vrijdag 5 april is de laatste ronde gespeeld van de Avondcompetitie van de NBSB.

BSV A kreeg De Drie Torens A uit Tilburg op bezoek. Om kampioen in de klasse te worden, moest BSV deze wedstrijd winnen. Dat is niet gelukt, het team werd met 1-3 verslagen.

BSV A1858-De Drie Torens A20291-3
1Oliver de Hert1879-Rick Zegveld2001½-½
2Rob Hopman-Been1861-Wilbert Kocken21250-1
3René Punt1822-Joost van den Bighelaar19970-1
4Angelique Osinga1871-Huub Leemans1994½-½

De verschillen in de poule waren klein: door dit verlies eindigde BSV A op de vierde plaats.

MPBP12345678
1. De Drie Torens A1321.5x2.52333.53.54
2. De Baronie A1118.51.5x22.532.543
3. De Raadsheer A101822x1.532.53.53.5
4. BSV A1016.511.52.5x2.52.53.53
5. RSG A512.51111.5x2.523.5
6. 't Paardje A4140.51.51.51.51.5x43.5
7. Staunton A36.50.500.50.520x3
8. De Pion B04.5010.510.50.51x

BSV B won met 3-1 van Eeuwig Schaak A. Voor deze beide teams stond weinig meer op het spel, promotie en degradatie waren al uitgesloten.

BSV B1706-Eeuwig Schaak A14213-1
1Laurens Quinten1628-Jan Rijkse15580-1
2Henry Groenveld1704-Kees van Hogeloon15301-0
3André van der Graaf1922-Patrick Heijnen13051-0
4Piet Bruys1571-Gerard Snoeijs12891-0

Door deze overwinning eindigde BSV B op de derde plaats.

MPBP12345678
1. D4 A1428x4444444
2. De Baronie B1017.50x2233.543
3. BSV B91502x03334
4. RSG B817.5024x1.5244
5. Eeuwig Schaak A712.50112.5x23.52.5
6. De Raadsheer C511.500.5122x24
7. UNK A36.500100.52x3
8. De Schaakhoeve A03.501001.501x