Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Archief

Categorie: Extern

Gisteravond kwam een viertal schakers van RSG op bezoek, om de eerste ronde in de NBSB-Beker B te spelen. BSV won deze wedstrijd overtuigend, en is dus door naar de volgende ronde. Het A-Bekerteam was deze eerste ronde vrij.

BSV1644-RSG11263-1
1Robert Kunst1659-Pieter de Nijs11791-0
2Henry Groenveld1646-Patrick Heijnen13140-1
3Ton van Vliet1645-Leo Phernambucq1-0
4Adry Goris-Schouwstra1625-Rob Verbeek8841-0

BSV 1 heeft vandaag in de eerste ronde van de zaterdagcompetitie met 5½-2½ gewonnen van het eerste team van Goes, ondanks het ontbreken van een speler aan Bergse zijde. Door deze overwinning staat BSV 1 bovenaan in de poule.

Goes 11986Bergen op Zoom 120002½-5½
Sven Stange2165-Tony Peleman2055½-½
Joey Grochal2304-Edwin van Dongen19880-1
Remco van de Braak1923-geen speler1R-0R
Maxim le Clercq1987-Arjon Severijnen2136½-½
Louis Nieuwenhuijse1956-Peter de Moor1884½-½
Joey van de Braak1854-Freek Schouten20690-1
Rinus Burgerhoff1877-Marcel van Herck20770-1
David de Feijter1819-René Punt17920-1

BSV 2 en 3 speelden vandaag nog niet. Alle teams spelen op 2 november een thuiswedstrijd.

De NBSB heeft de indeling van de Avondcompetitie 2019-2020 bekend gemaakt.

Op verzoek van de NBSB speelt BSV B dit seizoen niet in klasse A2, maar in klasse A1, in de zelfde klasse als BSV A. Het B-team is dus gepromoveerd (maar we hebben geen klok verdiend). We hebben daarvoor wel afgezien van gelijktijdige thuis- en uitwedstrijden voor beide teams.

Ronde 1
do 24-10-2019De Raadsheer A-BSV BZundert
vr 25-10-2019BSV A-De Stukkenjagers BBergen op Zoom
Ronde 2
vr 15-11-2019BSV B-BSV ABergen op Zoom
Ronde 3
ma 2-12-2019RSG A-BSV BRoosendaal
vr 6-12-2019BSV A-De Baronie BBergen op Zoom
Ronde 4
do 23-1-2020De Raadsheer A-BSV AZundert
vr 24-1-2020BSV B-D4 ABergen op Zoom
Ronde 5
wo 12-2-2020De Stukkenjagers B-BSV BTilburg
vr 14-2-2020BSV A-De Rode Lopers ABergen op Zoom
Ronde 6
vr 20-3-2020BSV A-RSG ABergen op Zoom
vr 20-3-2020De Rode Lopers A-BSV BOosterhout
Ronde 7
vr 24-4-2020D4 A-BSV AOosterhout
vr 24-4-2020BSV B-De Baronie BBergen op Zoom

De indeling is ook verwerkt in de BSV-agenda.

De KNSB heeft de indeling voor BSV 2 en 3 gepubliceerd. Voor BSV 1 was deze al bekend; voor de volledigheid hier het hele overzicht. De wedstrijden staan ook in de BSV-agenda (tijden van uitwedstrijden onder voorbehoud)

BSV 1 (klasse 3G)

28 september 2019Goes 1-Bergen op Zoom 1(Goes)
2 november 2019Bergen op Zoom 1-Souburg 1
23 november 2019Charlois Europoort 3-Bergen op Zoom 1(Rotterdam)
14 december 2019Bergen op Zoom 1-De Baronie 1
1 februari 2020Sliedrecht 1-Bergen op Zoom 1(Sliedrecht)
7 maart 2020Bergen op Zoom 1-S. Landau 1
28 maart 2020DSC Delft 3-Bergen op Zoom 1(Delft)
18 april 2020Bergen op Zoom 1-HWP Sas van Gent 3
16 mei 2020De Pion 2-Bergen op Zoom 1(Roosendaal)

BSV 2 (klasse 5F)

2 november 2019Bergen op Zoom 2-De Oude Toren 1
23 november 2019Dordrecht 2-Bergen op Zoom 2(Dordrecht)
14 december 2019Bergen op Zoom 2-Botwinnik 2
1 februari 2020Schaakhuis 2-Bergen op Zoom 2(Den Haag)
7 maart 2020Bergen op Zoom 2-De Kemppion 1
28 maart 2020Erasmus 2-Bergen op Zoom 2(Rotterdam)
18 april 2020Bergen op Zoom 2-Waalwijk 2

BSV 3 (klasse 6F)

2 november 2019Bergen op Zoom 3-De Raadsheer 2
23 november 2019HSC Helmond 2-Bergen op Zoom 3(Helmond)
14 december 2019Bergen op Zoom 3-Nuenen 2
1 februari 2020De Drie Torens 4-Bergen op Zoom 3(Tilburg)
7 maart 2020Bergen op Zoom 3-Dubbelschaak '97 3
28 maart 2020De Baronie 4-Bergen op Zoom 3(Breda)
18 april 2020Bergen op Zoom 3-Son en Breugel 1

Vandaag speelden het eerste en tweede team een uitwedstrijd, het derde team was al uitgespeeld.

BSV 1 won in Oosterhout met 5-3 van D4. Het team is op de achtste plaats geëindigd in een poule van 10.

D41970-Bergen op Zoom20383-5
1Robbert van Vossen1998-Semen Minyeyevtsev20800-1
2Carlo Bloem2058-Arjon Severijnen2149½-½
3Ruud Goverde1855-Tony Peleman20490-1
4Marc Caluwe2029-Edwin van Dongen1953½-½
5Joost Sips1963-Marcel van Herck20580-1
6Dick Kriens1933-Freek Schouten20630-1
7Lucas den Boer1892-Lars van Dort18791-0
8Maykel Smits2030-Erwin Kalle20741-0

BSV 2 speelde in Souburg tegen Souburg 2, en verloor met 2-6. BSV 2 eindigde op de laatste plaats, en is dus gedegradeerd.

Souburg 21724-Bergen op Zoom 217156-2
1Max Toetenel1820-Oliver de Hert1879½-½
2Paul van Rooijen1854-Piet Bruys15711-0
3Roel Schroevers1800-Alexander Bruschke17951-0
4Eric van Driel1739-Bas van de Putte1733½-½
5Carl Schoor1745-Ronny Liekens17391-0
6Martin de Bock1578-René Paardekam1701½-½
7Albert Vermue1672-Adry Goris-Schouwstra15971-0
8Laura Tiggelman1582-Henry Groenveld1704½-½

In het seizoen 2018-2019 heeft BSV helaas alle wedstrijden verloren. Het team is dan ook op de laatste plaats geëindigd.

MPBP12345678
1SVO Oisterwijk 11237x656
2De Baronie 21235x5
3DSC Dongen 1931½2x4
4De Stukkenjagers 5731½34x57
5De Kentering 1630½33x67
6't Paardje 16272x66
7HWP Sas van Gent 4420122x
8Bergen op Zoom 3011½12x

In totaal werden er twee partijen gewonnen, door Piet Bruys en Robert Kunst, en er werden 19 remises behaald.

Persoonlijke resultaten:

SpelerRating1234567Aantal+=-TotaalTPR
Piet Bruys1571½½00½1071331678
Pieter-Jan Demmers15850½½½½½60511686
Robert Kunst1651½½01412121715
Jan Haverhoek148600½½402211403
Ronny Liekens1739½½0302111770
Danny Lindhout1523½0½00502311356
Henk van Houten146800½04013½1404
Bart van Kasteren1715½003012½1694
Laurens Quinten162800½04013½1495
Ton Hertogs16660000400401516
Alexander van 't Hoff10580000400401105
Wesley Hopmans12850000400401385
Abdulhamid Hussein00100101467
Bert van der Linden14050100101163
Zouhair Tahan00100101278
Dion Winterberg7300100101223

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een thuiswedstrijd, toevallig allemaal tegen een Zeeuwse tegenstander.

BSV 1 speelde 4-4 tegen het eerste team van Souburg.

Bergen op Zoom2038-Souburg19514-4
1Edwin van Dongen1953-René Tiggelman21721-0
2Marcel van Herck2058-Robin Bosters20971-0
3Freek Schouten2063-Jeroen Hekhuis2089½-½
4Arjon Severijnen2149-Roeland Alders19430-1
5Erwin Kalle2074-Bert Henderikse1907½-½
6Semen Minyeyevtsev2080-Henrik Westerweele19520-1
7Lars van Dort1879-Laura Tiggelman15821-0
8Tony Peleman2049-Corné Boogaard18650-1

BSV 2 verloor met 3-5 van Goes 2.

Bergen op Zoom 21739-Goes 217233-5
1Abdulhamid Hussein-Erwin Kloosterman1866½-½
2Oliver de Hert1879-Hans Welten1833½-½
3René Punt1822-David de Feijter17880-1
4Bas van de Putte1733-Niels de Feijter1713½-½
5Ronny Liekens1739-Mark Paul1738½-½
6René Paardekam1701-Joop van Ruler17101-0
7Adry Goris-Schouwstra1597-Jo Tholenaar16370-1
8Henry Groenveld1704-Jari Groen15000-1

BSV 3 verloor met 1½-6½ van HWP Sas van Gent 4.

Bergen op Zoom 31471-HWP Sas van Gent 416761½-6½
1Robert Kunst1651-Vincent Schepens18211-0
2Laurens Quinten1628-Emile Cardon18030-1
3Piet Bruys1571-Frans Snijders18740-1
4Pieter-Jan Demmers1585-Manuel Colsen1539½-½
5Henk van Houten1468-Adrie den Hamer17150-1
6Danny Lindhout1523-Gilbert Ongena14880-1
7Wesley Hopmans1285-Kurt van Coppenolle21450-1
8Alexander van 't Hoff1058-Lander van Coppenolle10240-1

Vrijdag 5 april is de laatste ronde gespeeld van de Avondcompetitie van de NBSB.

BSV A kreeg De Drie Torens A uit Tilburg op bezoek. Om kampioen in de klasse te worden, moest BSV deze wedstrijd winnen. Dat is niet gelukt, het team werd met 1-3 verslagen.

BSV A1858-De Drie Torens A20291-3
1Oliver de Hert1879-Rick Zegveld2001½-½
2Rob Hopman-Been1861-Wilbert Kocken21250-1
3René Punt1822-Joost van den Bighelaar19970-1
4Angelique Osinga1871-Huub Leemans1994½-½

De verschillen in de poule waren klein: door dit verlies eindigde BSV A op de vierde plaats.

MPBP12345678
1. De Drie Torens A1321.5x2.52333.53.54
2. De Baronie A1118.51.5x22.532.543
3. De Raadsheer A101822x1.532.53.53.5
4. BSV A1016.511.52.5x2.52.53.53
5. RSG A512.51111.5x2.523.5
6. 't Paardje A4140.51.51.51.51.5x43.5
7. Staunton A36.50.500.50.520x3
8. De Pion B04.5010.510.50.51x

BSV B won met 3-1 van Eeuwig Schaak A. Voor deze beide teams stond weinig meer op het spel, promotie en degradatie waren al uitgesloten.

BSV B1706-Eeuwig Schaak A14213-1
1Laurens Quinten1628-Jan Rijkse15580-1
2Henry Groenveld1704-Kees van Hogeloon15301-0
3André van der Graaf1922-Patrick Heijnen13051-0
4Piet Bruys1571-Gerard Snoeijs12891-0

Door deze overwinning eindigde BSV B op de derde plaats.

MPBP12345678
1. D4 A1428x4444444
2. De Baronie B1017.50x2233.543
3. BSV B91502x03334
4. RSG B817.5024x1.5244
5. Eeuwig Schaak A712.50112.5x23.52.5
6. De Raadsheer C511.500.5122x24
7. UNK A36.500100.52x3
8. De Schaakhoeve A03.501001.501x

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een uitwedstrijd.

BSV 1 speelde in Goes tegen Goes 1. Mede door een onverwachte zieke, en daardoor een leeg bord, verloor het eerste team met 3-5.

Goes1978-Bergen op Zoom20245-3
1Remco van de Braak1927-Erwin Kalle20741-0
2Sven Stange2134-Edwin van Dongen1953½-½
3Joey Grochal2317-Arjon Severijnen21491-0
4Louis Nieuwenhuijse1928-Marcel van Herck2058½-½
5Rinus Burgerhoff1890-geen speler1R-0R
6Maxim le Clercq1945-Freek Schouten20630-1
7Erwin Kloosterman1866-Tony Peleman20490-1
8Joey van de Braak1818-Hans Nunnikhoven18241-0

BSV 2 speelde in Axel 4-4 tegen S. Landau 2. Ondanks dit gelijkspel staat BSV 2 nog steeds op de laatste plaats.

S. Landau 21747Bergen op Zoom 217684-4
1Patrick Moens1894-Oliver de Hert1879½-½
2Arjo Arendse1868-Alexander Bruschke1795½-½
3Ivo Lagendijk1790-René Punt18221-0
4Koen Dhuyvetter1729-Bas van de Putte1733½-½
5Ronald de Pooter1830-René Paardekam1701½-½
6Theo de Putter1703-Ronny Liekens17391-0
7Mark Zootjes1607-Henry Groenveld17040-1
8Mathijs Dubbeldam1556-Abdulhamid Hussein0-1

BSV 3 speelde in Tilburg tegen De Stukkenjagers 5, waar we met 2½-5½ verloren.

De Stukkenjagers 51695Bergen op Zoom 313585½-2½
1Joost op 't Hoog1782-Laurens Quinten1628½-½
2Bastiaan van de Rijt1795-Pieter-Jan Demmers1585½-½
3Guus Vermeulen1759-Piet Bruys15710-1
4Huong Do1620-Danny Lindhout15231-0
5Jeroen van de Rijt1674-Jan Haverhoek1486½-½
6Bas Rosheuvel1781-Wesley Hopmans12851-0
7Marieke Sarton1527-Alexander van 't Hoff10581-0
8Bart van den Berg1623-Dion Winterberg7301-0

BSV 3 staat nog steeds op de onderste plaats. Mede-degradatiekandidaat HWP Sas van Gent 4 won wel; BSV 3 moet in de laatste ronde met grote cijfers van dit team winnen om in de vijfde klasse te blijven.

Vanavond speelde BSV A in Etten-Leur in een carnavaleske omgeving tegen Staunton A. Dat maakte de strijd niet minder: alleen op het eerste bord werd remise gespeeld, op de overige worden won BSV. 3½-½ winst derhalve.

Staunton A1569-BSV A1837½-3½
1Ad Speekenbrink1643-René Punt1822½-½
2Cees van Gils1726-Angelique Osinga18710-1
3Daniel Koopman1455-Bas van de Putte17330-1
4Martijn Struijs1450-André van der Graaf19220-1