Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Archief

Categorie: BSV A

De NBSB heeft de indeling van de Avondcompetitie 2019-2020 bekend gemaakt.

Op verzoek van de NBSB speelt BSV B dit seizoen niet in klasse A2, maar in klasse A1, in de zelfde klasse als BSV A. Het B-team is dus gepromoveerd (maar we hebben geen klok verdiend). We hebben daarvoor wel afgezien van gelijktijdige thuis- en uitwedstrijden voor beide teams.

Ronde 1
do 24-10-2019De Raadsheer A-BSV BZundert
vr 25-10-2019BSV A-De Stukkenjagers BBergen op Zoom
Ronde 2
vr 15-11-2019BSV B-BSV ABergen op Zoom
Ronde 3
ma 2-12-2019RSG A-BSV BRoosendaal
vr 6-12-2019BSV A-De Baronie BBergen op Zoom
Ronde 4
do 23-1-2020De Raadsheer A-BSV AZundert
vr 24-1-2020BSV B-D4 ABergen op Zoom
Ronde 5
wo 12-2-2020De Stukkenjagers B-BSV BTilburg
vr 14-2-2020BSV A-De Rode Lopers ABergen op Zoom
Ronde 6
vr 20-3-2020BSV A-RSG ABergen op Zoom
vr 20-3-2020De Rode Lopers A-BSV BOosterhout
Ronde 7
vr 24-4-2020D4 A-BSV AOosterhout
vr 24-4-2020BSV B-De Baronie BBergen op Zoom

De indeling is ook verwerkt in de BSV-agenda.

Vrijdag 5 april is de laatste ronde gespeeld van de Avondcompetitie van de NBSB.

BSV A kreeg De Drie Torens A uit Tilburg op bezoek. Om kampioen in de klasse te worden, moest BSV deze wedstrijd winnen. Dat is niet gelukt, het team werd met 1-3 verslagen.

BSV A1858-De Drie Torens A20291-3
1Oliver de Hert1879-Rick Zegveld2001½-½
2Rob Hopman-Been1861-Wilbert Kocken21250-1
3René Punt1822-Joost van den Bighelaar19970-1
4Angelique Osinga1871-Huub Leemans1994½-½

De verschillen in de poule waren klein: door dit verlies eindigde BSV A op de vierde plaats.

MPBP12345678
1. De Drie Torens A1321.5x2.52333.53.54
2. De Baronie A1118.51.5x22.532.543
3. De Raadsheer A101822x1.532.53.53.5
4. BSV A1016.511.52.5x2.52.53.53
5. RSG A512.51111.5x2.523.5
6. 't Paardje A4140.51.51.51.51.5x43.5
7. Staunton A36.50.500.50.520x3
8. De Pion B04.5010.510.50.51x

BSV B won met 3-1 van Eeuwig Schaak A. Voor deze beide teams stond weinig meer op het spel, promotie en degradatie waren al uitgesloten.

BSV B1706-Eeuwig Schaak A14213-1
1Laurens Quinten1628-Jan Rijkse15580-1
2Henry Groenveld1704-Kees van Hogeloon15301-0
3André van der Graaf1922-Patrick Heijnen13051-0
4Piet Bruys1571-Gerard Snoeijs12891-0

Door deze overwinning eindigde BSV B op de derde plaats.

MPBP12345678
1. D4 A1428x4444444
2. De Baronie B1017.50x2233.543
3. BSV B91502x03334
4. RSG B817.5024x1.5244
5. Eeuwig Schaak A712.50112.5x23.52.5
6. De Raadsheer C511.500.5122x24
7. UNK A36.500100.52x3
8. De Schaakhoeve A03.501001.501x

Vanavond speelde BSV A in Etten-Leur in een carnavaleske omgeving tegen Staunton A. Dat maakte de strijd niet minder: alleen op het eerste bord werd remise gespeeld, op de overige worden won BSV. 3½-½ winst derhalve.

Staunton A1569-BSV A1837½-3½
1Ad Speekenbrink1643-René Punt1822½-½
2Cees van Gils1726-Angelique Osinga18710-1
3Daniel Koopman1455-Bas van de Putte17330-1
4Martijn Struijs1450-André van der Graaf19220-1

Afgelopen donderdag speelden beide avondteams in Zundert tegen teams van De Raadsheer. Beide teams gingen ’s avonds laat met de winst naar huis.

De Raadsheer A1826-BSV A18741½-2½
1Niek Oostvogels1966-Angelique Osinga18711-0
2John van Dijk1886-Oliver de Hert1879½-½
3Jorrit Havermans1820-André van der Graaf19220-1
4Luuk van Dongen1631-René Punt18220-1
De Raadsheer C1442-BSV B14171-3
1Adrie van Opdorp1746-Pieter-Jan Demmers15850-1
2Jan Vriends1555-Kees de Looff15571-0
3Herman Krijnen1182-Henk van Houten14680-1
4William Gommers1284-Alexander van 't Hoff10580-1

Vanavond speelden de beide avondteams van BSV een thuiswedstrijd.

BSV A kreeg ‘t Paardje A uit Made op bezoek, en won met 2½-1½.

BSV A1788-'t Paardje A17412½-1½
1Rob Hopman-Been1867-René Stadhouders17191-0
2Angelique Osinga1858-Robbert de Wijs1632½-½
3Bas van de Putte1707-Peter van den Hout18511-0
4Henry Groenveld1721-Marc Govers17620-1

BSV B ging hard onderuit tegen het veel sterkere D4 A uit Oosterhout: alle partijen gingen verloren voor de spelers van BSV.

BSV B1416-D4 A18400-4
1Kees de Looff1543-Maykel Smits20730-1
2Piet Bruys1579-Joost Sips19830-1
3Henk van Houten1470-Arie van Heeren17200-1
4Alexander van 't Hoff1072-Jolanda van de Ven15840-1

Op 12 en 13 november speelden de avondteams van BSV een uitwedstrijd.

Maandag de twaalfde won BSV B in Zeverbergen met 3-1 van UNK A:

UNK A1170-BSV B18031-3
1.Ton Stege1275-Oliver de Hert18960-1
2.Mathieu Grubben1188-Angelique Osinga18581-0
3.Jan Nodelijk1205-Kees de Looff15431-0
4.Willem Westenberg1013-André van der Graaf1914½-½

Een dag later reisde BSV A af naar Breda, waar het team met 1½-2½ verloor van De Baronie A:

De Baronie A1796-BSV A14572½-1½
1.Jasper Willeboordse1853-Bas van de Putte17070-1
2.Willem van der Linden1962-Pieter-Jan Demmers15781-0
3.Jan Sulman1658-Alexander van 't Hoff10721-0
4.Jo Godderij1711-Henk van Houten1470½-½

Vandaag kreeg BSV A De Pion B op bezoek. BSV A won met 3-1.

BSV A1763-De Pion B15323-1
1.René Punt1857-Lewon Gevorkjan17760-1
2.Oliver de Hert1896-Henk Alberts16211-0
3.Pieter-Jan Demmers1578-Marieke van Essen15211-0
4.Henry Groenveld1721-Patrick Peeters12081-0

De wedstrijd van BSV B is op verzoek van de tegenstanders een week uitgesteld.

Beide avondteams speelden gisteravond hun eerste wedstrijd van de Avondcompetitie 2018-2019 tegen RSG in Roosendaal.

BSV A is vorig seizoen gedegradeerd uit klasse A1, maar is op verzoek van de NBSB toch in die klasse teruggeplaatst. Deze eerste ronde laat BSV A meteen zien dat dit een goede zet is, door te winnen van RSG A.

RSG A1760-BSV A18561½-2½
Erik van Elven1877-Angelique Osinga1961½-½
Marc Naalden1794-Oliver de Hert18890-1
Marvin Jacobs1605-André van der Graaf19040-1
Arco Schumacher1762-Laurens Quinten16691-0

Ook BSV B speelde in Roosendaal, tegen RSG B. Helaas verloor BSV B op alle borden, geen goed begin…

RSG B1584-BSV B14874-0
Johan Goorden1808-Bas van de Putte17331-0
Martijn Verbeek1803-Piet Bruys15791-0
Ron Höfer1389-Kees de Looff15721-0
Joey Wattimena1337-Alexander van 't Hoff10631-0

De NBSB heeft de indeling voor de Avondcompetitie gepubliceerd.

Voor BSV A:
Ronde 1 ma 24-09-2018: RSG A – BSV A (in Roosendaal)
Ronde 2 vr 26-10-2018: BSV A – De Pion B (thuiswedstrijd)
Ronde 3 di 13-11-2018: De Baronie A – BSV A (in Breda)
Ronde 4 vr 07-12-2018: BSV A – ‘t Paardje A (thuiswedstrijd)
Ronde 5 do 31-01-2019: De Raadsheer A – BSV A (in Zundert)
Ronde 6 vr 01-03-2019: Staunton A – BSV A (in Etten-Leur)
Ronde 7 vr 05-04-2019: BSV A – De Drie Torens A (thuiswedstrijd)

Voor BSV B:
Ronde 1 ma 24-09-2018: RSG B -BSV B (in Roosendaal)
Ronde 2 vr 26-10-2018: BSV B – De Schaakhoeve A (thuiswedstrijd)
Ronde 3 ma 12-11-2018: UNK A – BSV B (in Zevenbergen)
Ronde 4 vr 07-12-2018: BSV B – D4 A (thuiswedstrijd)
Ronde 5 do 31-01-2019: De Raadsheer C – BSV B (in Zundert)
Ronde 6 di 26-02-2019: De Baronie B – BSV B (in Breda)
Ronde 7 vr 05-04-2019: BSV B – Eeuwig Schaak A (thuiswedstrijd)

Deze wedstrijden staan ook in de BSV-agenda.

Vorige week is de laatste ronde van de Avondcompetitie gespeeld. Beide BSV-teams waren deze ronde oneven.

Doordat De Baronie A won van ‘t Paardje A, is BSV A geëindigd op de zevende (en laatste) plaats, BSV A is daardoor gedegradeerd.

MPBP12345678
1.KiNG B914x3231-
2.De Pion B713½1x?243-
3.De Raadsheer A6112?x3222-
4.RSG A511½121x-
5.De Baronie A5102x1-
6.'t Paardje A5302x-
7.BSV A310½123x-
8.Vrij---------x

Voor de laatste ronde was al duidelijk dat BSV B op de tweede plaats zou eindigen.

MPBP12345678
1.De Pion C1221½x344-
2.BSV B8141x3½34-
3.De Baronie D712½½1x24-
4.Eeuwig Schaak A510½0x21-
5.RSG B41002x32-
6.De Schaakhoeve A4½1231x2-
7.UNK A26½0022x-
8.Vrij---------x