Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Archief

Categorie: BSV 2

Vandaag speelden BSV 1 en BSV 2 hun eerste wedstrijd in de zaterdagcompetitie, toevallig allebei in Zeeuws-Vlaanderen.

BSV 1 speelde in Sas van Gent tegen het derde team van Sas van Gent, waar gelijkspel werd behaald.

HWP Sas van Gent 31983-Bergen op Zoom19074-4
Chris Ghysels2042-Erwin Kalle2003½-½
Marc Lacrosse2199-Marcel van Herck2052½-½
Gert van Rij1929-Tony Peleman20870-1
Etienne van Leeuwen2029-Freek Schouten2059½-½
Andre Galle1949-Bart van Kasteren1669½-½
Erik van de Wynkele2030-Hans Nunnikhoven18591-0
Rudi Pauwels1756-Bas van de Putte17331-0
Rudy van de Wynkele1926-Alexander Bruschke17970-1

BSV 2 speelde in Terneuzen tegen ScheldeSchaak, een combinatieteam van de verenigingen van Terneuzen en Oostburg. BSV 2 haalde een nipte overwinning.

ScheldeSchaak1645-Bergen op Zoom 217023½-4½
Gerard de Winter1601-Oliver de Hert18890-1
Peter de Putter1666-René Paardekam1759½-½
Kees Freeke1647-Ronny Liekens17150-1
Albert Jan Breukelman1921-Ton Hertogs1698½-½
Barish Valipoor1611-Adry Goris-Schouwstra16980-1
Henry Flikweert1509-Piet Bruys15791-0
Bart de Vogelaere1723-Pieter-Jan Demmers1579½-½
Sven de Putter1484-Zouhair Tahan1-0

BSV 3 was vrij.

In het seizoen 2018-2019 wordt de zaterdagcompetitie gespeeld op de volgende dagen:

Ronde 1: 15 september 2018
Ronde 2: 6 oktober 2018
Ronde 3: 3 november 2018
Ronde 4: 24 november 2018
Ronde 5: 15 december 2018
Ronde 6: 9 februari 2019
Ronde 7: 16 maart 2019
Ronde 8: 13 april 2019
Ronde 9: 11 mei 2019

Noteer deze data dus vast in je agenda!

Vandaag speelden BSV 1, 2 en 3 een uitwedstrijd, in de laatste ronde van het seizoen.

BSV 1 speelde in Gouda gelijk tegen Messemaker 1847 2. Hiermee is het team op de vierde plaats geëindigd.

Messemaker 1847 21914-Bergen op Zoom17944-4
1.Leen de Jong2028-Erwin Kalle19680-1
2.Jan Cheung2018-Robert Kunst16581-0
3.Kees Brinkers2014-Tony Peleman2083½-½
4.Frans Bottenberg1926-Semen Minyeyevtsev21080-1
5.Wouter Schonwetter1881-Bart van Kasteren16220-1
6.Henk de Kleijnen1805-Piet Bruys15981-0
7.Bernard Evengroen1859-Danny Lindhout15061-0
8.Leslie Tjoo1781-Alexander Bruschke1807½-½

BSV 2 was al kampioen, en heeft dat in Tilburg nog eens laten zien door te winnen van De Drie Torens 2.

De Drie Torens 21620-BSV 218063½-4½
1.Ad Mutsaers1754-Angelique Osinga1924½-½
2.Rowan Nap1954-Oliver de Hert19191-0
3.Tommie van Moorsel1705-André van der Graaf18700-1
4.Elias Thijsse1743-René Paardekam18181-0
5.Teun van der Aa1497-Adry Goris-Schouwstra17421-0
6.Marsel van Hoorn1657-Bas van de Putte17230-1
7.Peter Paul van der Schoot1560-Henry Groenveld17450-1
8.Mark van der Schoot1090-Ton Hertogs17040-1

BSV 3 won met 4-0 van Middelburg 2. Doordat Landau Axel 3 won van HWP Sas van Gent 4, is BSV 3 op de tweede plaats geëindigd.

Middelburg 21334-BSV 315970-4
1.Tjitte de Boer1479-Ronny Liekens16990-1 
2.Maarten van Kalsbeek1247-Fred Kaijser15630-1 
3.Marjo de Boer1277-Henk van Houten15070-1 
4.Wiebren Vis -Pieter-Jan Demmers16180-1

Voor BSV 4 was de externe competitie twee weken geleden al afgelopen.

Alle BSV-teams speelden vandaag een thuiswedstrijd.

BSV 1 ontving vandaag RSR Ivoren Toren 1 uit Rotterdam.

Bergen op Zoom2105-RSR Ivoren Toren 119916-2
1.Arben Dardha2327-Nathanael Spaan2102½-½
2.Daniel Dardha2106-Herbert van Buitenen21471-0
3.Sim Maerevoet2144-Lucas Gortemaker20021-0
4.Semen Minyeyevtsev2108-Joost van Rosmalen21290-1
5.Erwin Kalle1968-Jason Zondag2028½-½
6.Tony Peleman2083-Paul Tromp19951-0
7.Marcel van Herck2066-Wouter Scheffer16361-0
8.Freek Schouten2036-Wil Sparreboom18911-0

BSV 2 speelde vandaag tegen Staunton 1 uit Etten-Leur.

BSV 21824-Staunton 117114-4
1.Bas van de Putte1723-Frans Vreugdenhil19750-1
2.Angelique Osinga1924-Dick Pouwels19560-1
3.Rob Hopman-Been1902-Cees van Gils17330-1
4.André van der Graaf1870-Wiek van Leeuwen16721-0
5.René Punt1871-Niels de Wit1656½-½
6.René Paardekam1818-Aad Quak15851-0
7.Adry Goris-Schouwstra1742-Daniel Koopman14981-0
8.Henry Groenveld1745-Ad Speekenbrink1611½-½

Doordat concurrent DSC 1 verloor, is BSV 2 één ronde voor het einde al verzekerd van het kampioenschap in Klasse 1A.

Na het verlies uit de vorige ronde speelde BSV 3 vandaag opnieuw tegen HWP Sas van Gent 4.

Bergen op Zoom 31628-HWP Sas van Gent 416242½-1½
1.Alexander Bruschke1802-Adrie den Hamer17761-0
2.Fred Kaijser1563-NO1-0 Regl.
3.Pieter-Jan Demmers1618-William Baeten15080-1
4.Kees de Looff1528-Manuel Colsen1587½-½

Voor BSV 4 was het vandaag  de laatste ronde, met als tegenstanders het eerste team van Nuenen.

BSV 41627-Nuenen 116673-5
1.Ronny Liekens1693-Daniel Torn1926½-½
2.Laurens Quinten1679-John Vonk17390-1
3.Ton Hertogs1704-Léon Driessen17200-1
4.Robert Kunst1658-Joop Bongers1670½-½
5.Piet Bruys1598-Hans Reusink15500-1
6.Ton van Vliet1646-Hans Keijzers16161-0
7.Jan Haverhoek1529-Robert Hempelman15790-1
8.Danny Lindhout1506-Peter Paul Geluk15391-0

BSV 4 is op de vijfde plaats geëindigd.

Vandaag geen beste dag in de externe competitie: alle spelende zaterdagteams verliezen hun wedstrijd.

BSV 1 verliest in Capelle aan den IJssel van CSV.

CSV2092-Bergen op Zoom20605-3
1.Leon Koster2295-Daniel Dardha21060-1
2.Stefan Tabak2190-Arben Dardha23270-1
3.Richard Ammerlaan2102-Semen Minyeyevtsev21081-0
4.Mark Vermeer2105-Marcel van Herck20661-0
5.Ka Chun Lui2079-Tony Peleman20831-0
6.Jan Peter Bogers1979-Oliver de Hert19191-0
7.Ton Dulk1973-Erwin Kalle19680-1
8.Reinoud Segers2009-Rob Hopman-Been19021-0

Dit team staat nu op plaats 5 van 10 teams.

BSV 3 verliest in Sas van Gent van mede-titelkandidaat Het Witte Paard 4.

HWP Sas van Gent 41429-Bergen op Zoom 316232½-1½
1.Adrie den Hamer1776-Alexander Bruschke18021-0
2.William Baeten1508-Pieter-Jan Demmers1618½-½
3.Gilbert Ongena1458-Fred Kaijser15631-0
4.Martijn Meertens973-Henk van Houten15070-1

Dit team staat nu op plaats 5 van 8 teams.

BSV 4 verliest in Helmond van HSC 3.

HSC 31584-BSV 414744½-3½
1.Rob Bakels1626-Ronny Liekens1693½-½
2.Jos Pieters-Ton Hertogs17040-1
3.Nico Vissers1622-Piet Bruys15981-0
4.Wilfried van de Kimmenade1644-Jan Haverhoek15291-0
5.Ton Hageman1604-Kees de Looff15300-1
6.Paul Sanders1473-Alexander van 't Hoff10441-0
7.Mario Adriaans1390-Wesley Hopmans12170-1
8.Jack Ruijs1729--geen-1R-0R

BSV 4 staat nu op plaats 3 van 6 teams.

Het enige lichtpuntje is BSV 2. Dit team was deze ronde oneven, maar blijft ongenaakbaar op de eerste plaats in de poule.

De externe teams van BSV speelden vandaag een uitwedstrijd.

BSV 1 wint in Vlissingen met 5-3 van Souburg. Klik hier voor het wedstrijdverslag van de tegenstanders.

Souburg1995-Bergen op Zoom19813-5
1.René Tiggelman2193-Daniel Dardha21060-1
2.Jeroen Hekhuis2107-Arben Dardha2327½-½
3.Henrik Westerweele1991-Tony Peleman20830-1
4.Robin Bosters2091-Erwin Kalle19680-1
5.Bert Henderikse1927-Marcel van Herck2066½-½
6.Roeland Alders1933-Alexander Bruschke18071-0
7.Rogier van Gemert1869-Henry Groenveld17450-1
8.Corné Boogaard1848-Adry Goris-Schouwstra17421-0

BSV 2 wint in Dongen met 7-1 van DSC 1. Met deze forse overwinning staat ons tweede team nu fier aan kop in NBSB klasse 1A.
De tegenstanders van BSV 2 schreven een wedstrijdverslag.

DSC 11722-BSV 21903
1.Maarten van der Burght2127-Freek Schouten20360-1
2.Philippe Blankert1924-Hans Nunnikhoven18801-0
3.Mark Maas1828-Angelique Osinga19240-1
4.Ivo de Ligt1689-René Punt18710-1
5.Ad Swinkels1731-Oliver de Hert19190-1
6.Johan Ramstijn1451-Rob Hopman-Been19020-1
7.Stefan van den Brand1529-André van der Graaf18700-1
8.Xander Mahieu1496-René Paardekam18180-1

BSV 3 wint in Kruiningen met 2½-1½ van De Zwarte Dame 2.

De Zwarte Dame 21337-Bergen op Zoom 315571½-2½
1.Marco Baars1275-Pieter-Jan Demmers15940-1
2.Flip Meijaard1399-Fred Kaijser1561½-½
3.Krijn Saman-Bart van Kasteren16220-1
4.Niels Verhaar-Henk van Houten14511-0

BSV 4 tenslotte speelt in Roosendaal gelijk tegen De Pion 3, zie hier het wedstrijdverslag van de tegenstanders.

De Pion 31580-BSV 414574-4
1.Henk Alberts1673-Ronny Liekens16930-1
2.Ad Bruijns1688-Piet Bruys1598½-½
3.Bas Robben1525-Robert Kunst1658½-½
4.Peter Huijser1605-Kees de Looff15300-1
5.Jacques Smits1551-Danny Lindhout1506½-½
6.Kees van Hogeloon1528-Alexander van 't Hoff10441-0
7.Mark Mathon1539-Bert van der Linden1408½-½
8.Jan Rijkse1533-Wesley Hopmans12171-0

Vandaag speelden de 4 BSV-zaterdagteams een thuiswedstrijd, met wisselend succes.

BSV 1 verloor met 2-6 van Landau Axel.

Bergen op Zoom1794-Landau Axel19822-6
1.Wesley Hopmans1154-Randy van Houtte19860-1
2.Ronny Liekens1702-Yves Regniers19830-1
3.Laurens Quinten1679-Arthur Hugaert20300-1
4.Semen Minyeyevtsev2119-Christophe Gregoir21850-1
5.Alexander Bruschke1797-Wim Versporten1971½-½
6.Tony Peleman2098-Gertjan Verhaeren2055½-½
7.Erwin Kalle1967-Bas van Doren17821-0
8.André van der Graaf1838-Janco Dees18630-1

BSV 2 won met 6½-1½ van Veldhoven 2.
Door deze ruime overwinning staat BSV 2 nu op de eerste plaats in de poule.

BSV 21800-Veldhoven 215666½-1½
1.Angelique Osinga1938-Pieter de Visser1725½-½
2.Hans Nunnikhoven1876-Bertus Pals16601-0
3.Oliver de Hert1872-Ger Dietvorst1674½-½
4.René Punt1875-Jos Lankreyer16181-0
5.René Paardekam1779-Rolf Bennik15511-0
6.Bas van de Putte1719-Ton Roeten15041-0
7.Pieter-Jan Demmers1592-Koen Antheunis1293½-½
8.Henry Groenveld1750-Peter Huizen15061-0

BSV 3 verloor met 1½-2½ van Goes 3, ondanks een reglementaire winst op bord 2.

BSV 31148-Goes 312261½-2½
1.Fred Kaijser1563-Jari Groen1212½-½
2.Kees de Looff1523-geen1-0 Regl.
3.Henk van Houten1507-Joris Verburg13930-1
4.Zouhair Tahan-Ron Blok10730-1

BSV 4 won met 4½-3½ van De Drie Torens 3.

BSV 41515-De Drie Torens 315634½-3½
1.Ton Hertogs1700-Rowan Nap19380-1
2.Robert Kunst1689-Tommie van Moorsel16460-1
3.Piet Bruys1584-Teun van der Aa1493½-½
4.Bart van Kasteren1584-Ernest van Moorsel16761-0
5.Jan Haverhoek1551-Alex Olree1-0
6.Danny Lindhout1507-Donald Bötticher1-0
7.David Chen1110-Mark van der Schoot10620-1
8,Bert van der Linden1394-Stefan Olree1-0

Van Rob Hopman-Been ontving ik onderstaand verslag van de wedstrijd ‘t Paardje 1 – BSV 2, afgelopen zaterdag gespeeld in Made.

Het tweede stoomt door.

Afgelopen zaterdag speelde ons tweede uit tegen ‘t Paardje in Made. Onze tegenstanders waren de competitie goed begonnen met 3 punten uit 4 maar moesten deze keer met niet minder dan 5 (!) invallers aantreden terwijl wij met een sterk team aankwamen. Ook met dit soort situaties – de opstelling met de vele invallers werd vooraf in het welkomstwoord vermeld – moet je omgaan in wedstrijdschaak; je bent huizenhoog favoriet maar moet het wel even waarmaken.

De score werd na ruim een uur geopend door Adry, die met zwart een achtergebleven d-pion onder vuur had genomen en soepel won. Ook de René-en ( kan je dit überhaupt in meervoud schrijven? ) wonnen snel en onze gedreven tacticus Henry bracht al gauw de stand op 0-4.

Maar aan de topborden was het bikkelen! Door een onnauwkeurigheid met zwart moest Freek zijn tegenstander een sterk centrum toelaten. Wit speelde het echter niet op zijn sterkst zodat Freek zich kom loswurmen en het late middenspel met ieder twee torens en een loper won hij overtuigend, en daarmee stond het 0-5 en was de winst binnen.
Aan bord 3 was Oliver met wit een pion kwijtgeraakt en in behoorlijke problemen in een dame + lopereindspel. Oliver met wit in de problemen, dat behoort tegenwoordig tot de zeldzaamheden. Het lukte onze man de pionnen van de damevleugel en in het centrum te ruilen zodat er een eindspel dame + loper + f g h pion tegen dame + loper + g h pion overbleef dat niet te winnen viel voor zwart.
Aan bord 1 had Rob met wit niets in de opening bereikt en moest in een dame + lopereindspel en meerdere pionnen uitkijken dat zwart niet doorbrak op de damevleugel. Tevens stonden meerdere witte pionnen op de kleur van de witte loper. Toen zwart echter de dames ruilde ontstonden winstkansen omdat zwart zijn op wit staande damevleugelpionnen niet met zijn loper kon verdedigen. Het was allemaal nog binnen de remisemarge tot zwart een onnauwkeurigheid beging waarna wits koning snel naar het centrum liep om daar een belangrijke pion te winnen. Daarna was de zwarte stelling onverdedigbaar.
Angelique aan 2 stond de hele partij wat minder tegen de topscorer van de tegenstanders, die het erg sterk speelde. Met tegengestelde rokades won wit middels een penning van zwarts paard op d5 de b-pion en later de partij.

Opnieuw een 6,5 – 1,5 overwinning waardoor we goed meedraaien in de top.

Opmerking: niet alleen draait BSV 2 goed mee in de top, zoals Rob hierboven schrijft; het team staat momenteel zelfs op de eerste plaats!

Vandaag speelden de zaterdagteams van BSV een uitwedstrijd.

BSV 1 won in Scherpenisse met 5-3 van ZSC 1.

ZSC1759-Bergen op Zoom17673 - 5
1.Hans Aangeenbrug1948-Daniel Dardha20600 - 1
2.Olaf van der Sloot1871-Arben Dardha23260 - 1
3.Sjaak Spiegels1811-Sim Maerevoet2153½ - ½
4.Martin Krijger1726-N.O.1 - 0
5.Kees van den Nieuwendijk1734-Tony Peleman20981 - 0
6.Sebastiaan Koedoot1771-Matthias Goddé17600 - 1
7.Rick van de Breevaart1656-Marcel van Herck20630 - 1
8.Joost van Eenennaam1555-Laurens Quinten1679½ - ½

BSV 2 speelde in Made tegen ‘t Paardje, en won met 6½-1½.

't Paardje 11327-BSV 218561½-6½
1.Kees van Noorloos1891-Rob Hopman-Been18610-1
2.William van den Bosch1784-Angelique Osinga19381-0
3.Marc Govers1748-Oliver de Hert1872½-½
4.Johan Lips1580-Freek Schouten20360-1
5.Peter Francois1296-René Paardekam17790-1
6.Frits Vink-Adry Goris-Schouwstra17340-1
7.Sjaan Brenders1018-René Punt18750-1
8.Bert van Seters1296-Henry Groenveld17500-1
Dankzij deze overwinning staat BSV 2 nu bovenaan in NBSB-klasse 1A.

In de Zeeuwse Schaakbond won BSV 3 met 3½-½ van Landau 3 uit Axel.

Landau Axel 31039-Bergen op Zoom 31627½-3½
1.Martijn Schelleman1260-Ronny Liekens1699½-½
2.Luna Morote957-Pieter-Jan Demmers16180-1
3.Hugo Froeyman-Bart van Kasteren0-1
4.Mare Morote900-Fred Kaijser15630-1

BSV 4 verloor vandaag als enige, uit Oosterhout toonde D4 2 zich met 5-3 te sterk.

D4 21525-BSV 411115-3
1.Arie van Heeren1803-Ton Hertogs17001-0
2.Krijn Keijzer1529-Piet Bruys1584½-½
3.Klaus Pfaffenhofer1624-Jan Haverhoek15511-0
4.Jolanda van de Ven1632-Danny Lindhout1507½-½
5.Frans Hulsker1414-Bert van der Linden13940-1
6.Kees Boersma1482-Wesley Hopmans11540-1
7.Wim Maanders1453-Solon Winterberg1-0
8.Piet Hein Meulemeester1260-Dion Winterberg1-0

Vandaag speelden de zaterdag-teams van BSV een thuiswedstrijd. En alle teams wonnen!

BSV 1 won met 5-3 van Charlois Europoort 2.

Bergen op Zoom1974-Charlois Europoort 220353-5
1.Freek Schouten2036-Marcel Schroer21400-1
2.Semen Minyeyevtsev2119-Lendert van den Ouden2094½-½
3.Marcel van Herck2063-John Leer2084½-½
4.Tony Peleman2098-Jelle Wiering19921-0
5.Erwin Kalle1967-Kresna Soerjadi19811-0
6.Rob Hopman-Been1861-Hans Uitenbroek20741-0
7.Lars van Dort1867-Tjerk Tinga1956½-½
8.René Paardekam1779-Filip Borst1960½-½

BSV 2 won met 6½-1½ van Rochade 1. Dankzij deze overwinning staat BSV 2 nu op de eerste plaats in de poule.

BSV 21759-Rochade 116456½-1½
1.Oliver de Hert1872-Rick Zegveld1997½-½
2.Hans Nunnikhoven1876-Richard Schellekens18031-0
3.Ton Hertogs1700-Jaap Postuma17171-0
4.André van der Graaf1838-Feico Drost1675½-½
5.Bas van de Putte1719-Pierre Mulders1624½-½
6.Adry Goris-Schouwstra1734-Mark van Bijsterveldt16521-0
7.Piet Bruys1584-Clemens van Gorp13201-0
8.Henry Groenveld1750-Frank van Eijk13691-0

BSV 3 won met 3-1 van Landau Axel 3.

Bergen op Zoom 31694-Landau Axel 311243-1
1.Angelique Osinga1938-Mathijs Dubbeldam15151-0
2.Laurens Quinten1679-Luna Morote9570-1
3.Pieter-Jan Demmers1592-Hugo Froeyman1-0
4.Fred Kaijser1565-Mare Morote9001-0

BSV 4 won met 5-3 van De Raadsheer 3.

BSV 41462-De Raadsheer 310445-3
1.Ronny Liekens1702-Hannie Hermans8571-0
2.Robert Kunst1689-Mark Schraets1329½-½
3.Enrique Vilarnau1682-Herman Krijnen1168½-½
4.Danny Lindhout1507-Pascal Roos13381-0
5.Jan Haverhoek1551-Rico Gomis15540-1
6.Bert van der Linden1394-Arno van den Hoogen8341-0
7.Wesley Hopmans1154-William Gommers12741-0
8.Alexander van 't Hoff1020-Daniel Rosiac0-1