Doorgaan naar de inhoud

B.S.V. Bergen op Zoom

Website voor en door de Bergen op Zoomse Schaakvereniging

Archief

Categorie: Voorjaarscompetitie

Gisteren hebben we de laatste twee ronden van de Voorjaarscompetitie gespeeld. Bas van de Putte breidde zijn voorsprong uit door beide partijen te winnen, en werd met twee punten voorsprong de verdiende winnaar van deze competitie.
Levi Vriens, de enige deelnemer die van Bas wist te winnen, eindigde op de tweede plaats.

Ronde 6:

wit-zwartuitslag
Bas van de Putte-Karen Galutsjan1-0
Levi Vriens-Pieter-Jan Demmers0-1
Abdulhamid Hussein-Alexander van 't Hoff1-0

Ronde 7:

wit-zwartuitslag
Pieter-Jan Demmers-Bas van de Putte0-1
Karen Galutsjan-Abdulhamid Hussein0-1
Levi Vriensoneven

Eindstand en kruistabel:

naampunten123456789101112Oneven
1Bas van de Putte6x0111111
2Levi Vriens41x0111
3Abdulhamid Hussein0x01½11
4Pieter-Jan Demmers2011x00
5Piet Bruys2001x1
6Karen Galustjan100x1
7Wesley Hopmans11x
8Kees de Looff0x½
9Alexander Bruschke½½x
10Henk van Houten½½x
11Alexander van 't Hoff00000x
12Robert Huizer00x

Vanavond speelden we de derde avond van de Voorjaarscompetitie.

Ronde 4:

wit-zwartuitslag
Alexander van 't Hoff-Bas van de Putte0-1
Levi Vriens-Piet Bruys1-0
Henk van Houten-Kees de Looff½-½
Abdulhamid Husseinoneven

Ronde 5:

wit-zwartuitslag
Kees de Looff-Bas van de Putte0-1
Robert Huizer-Levi Vriens0-1
Piet Bruys-Alexander van 't Hoff1-0

Bas van de Putte gaat nog steeds aan kop, met 4 punten uit 5 partijen. Levi Vriens volgt met 3 uit 3, Piet Bruys staat op de derde plaats met 2 punten uit 4.

Vrijdag 14 juni hebben we ronde 2 en 3 van de Voorjaarscompetitie gespeeld.

Ronde 2:

wit-zwartuitslag
Abdulhamid Hussein-Bas van de Putte0-1
Piet Bruys-Pieter-Jan Demmers1-0

Ronde 3:

wit-zwartuitslag
Bas van de Putte-Piet Bruys1-0
Pieter-Jan Demmers-Abdulhamid Hussein1-0

Na 3 ronden gaat Bas van de Putte alleen aan de leiding met 2 punten. Hij wordt op een vol punt gevolgd door het peleton, gevormd door Levi Vriens, Karen Galutsjan, Wesley Hopnams, Piet Bruys en Pieter-Jan Demmers. Abdulhamid Hussein en Alexander Bruschke behaalden tot nu toe een half punt, Alexander van ‘t Hoff staat nu op de laatste plaats met 0 punten.

Vrijdag 7 juni zijn we weer begonnen met de Voorjaarscompetitie. Elke vrijdagavond in juni zullen we twee partijen spelen, met steeds één uur bedenktijd per persoon.
Voorafgaand aan de eerste ronde hadden we de jaarlijkse pizza-avond. Omdat de pizza’s nogal laat bezorgd werden, hebben we besloten deze avond maar één ronde te spelen.

wit-zwartuitslag
Karen Galustjan-Alexander van 't Hoff1-0
Pieter-Jan Demmers-Wesley Hopmans0-1
Alexander Bruschke-Abdulhamid Hussein½-½
Bas van de Putte-Levi Vriens0-1

Vrijdag 14 juni spelen we ronde 2 en 3. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Omdat we stipt op tijd willen beginnen, verzoeken we alle deelnemers wel uiterlijk om 20 uur binnen te zijn. De speelzaal is open vanaf 19:45.

Gisteravond heeft André van der Graaf verrassend het Voorjaarstoernooi gewonnen, door twee koplopers te verslaan.

Robert Kunst stond al een aantal ronden eenzaam aan kop, maar in de negende ronde werd hij verslagen door André van der Graaf. Hierdoor nam Martin de Smit de  leiding.

NrWitZwartResultaat
1André van der GraafRobert Kunst1-0
2Ton HertogsMartin de Smit0-1
3Alexander BruschkeBas van de Putte1-0
4Alexander van 't HoffHenry Groenveld0-1
5Pieter-Jan DemmersPiet Bruys0-1

In de slotronde speelde Martin tegen André, en ook deze partij werd door André gewonnen.

NrWitZwartResultaat
1Martin de SmitAndré van der Graaf0-1
2Robert KunstPieter-Jan Demmers0-1
3Piet BruysAlexander Bruschke½-½
4Henry GroenveldTon Hertogs½-½
5Bas van de PutteAlexander van 't Hoff1-0

Hierdoor eindigt André van der Graaf op de eerste plaats, één punt voor Martin de Smit. Op een gedeelde derde plaats zijn geëindigd Piet Bruys, Bas van de Putte en Henry Groenveld.

De eindstand:

PosNaamScorePartijenWinstRemiseVerliesRatingTPR
1André van der Graaf35,0943217161700
2Martin de Smit34,0851217921790
3Piet Bruys32,0842216891692
4Bas van de Putte32,01035217391663
5Henry Groenveld32,01043316381687
6Robert Kunst31,0942316301668
7Pieter-Jan Demmers28,0832316181677
8Ton Hertogs28,0824217131622
9Alexander Bruschke24,0422016391835
10Robert Huizer20,0812514791502
11Bert Van der Linden16,0210114021335
12René Punt16,0210118441565
13Alexander van 't Hoff12,08008985989

Alle uitslagen van het Voorjaarstoernooi zijn hier terug te vinden.

Gisteravond speelden we ronde 7 en 8 van het voorjaarstournooi.

ronde 7:

NrWitZwartResultaat
1Robert KunstHenry Groenveld½-½
2Piet BruysBas van de Putte½-½
3Robert HuizerTon Hertogs1-0
4Pieter-Jan DemmersMartin de Smit0-1
5Alexander van 't HoffAndré van der Graaf0-1

ronde 8:

NrWitZwartResultaat
1Robert KunstRobert Huizer1-0
2Martin de SmitPiet Bruys1-0
3Henry GroenveldPieter-Jan Demmers0-1
4Bas van de PutteAndré van der Graaf½-½
5Ton HertogsAlexander van 't Hoff1-0

Met nog twee ronden te gaan staat Robert Kunst nog altijd één punt voor op de concurrentie. De complete stand en alle uitslagen vind je hier.

Aanstaande vrijdag, 30 mei, is de laatste speelavond.

Afgelopen vrijdag zijn er weer twee ronden gespeeld in het Voorjaarstoernooi.

Ronde 5:

Nr.WitZwartResultaat
1Robert KunstPiet Bruys1-0
2Henry GroenveldBas van de Putte½-½
3Pieter-Jan DemmersAndré van der Graaf0-1
4Robert HuizerMartin de Smit½-½

Ronde 6:

Nr.WitZwartResultaat
1Martin de SmitRobert Kunst1-0
2Bas van de PuttePieter-Jan Demmers½-½
3André van der GraafHenry Groenveld0-1
4Piet BruysRobert Huizer1-0

Robert Kunst gaat, met 21 punten, nog steeds alleen aan de leiding. Op slechts één punt volgen Bas van de Putte, Piet Bruys en Henry Groenveld. De volledige stand vind je hier.

Aanstaande vrijdag spelen we ronde 7 en 8.

Vorige week en afgelopen vrijdag speelden we de eerste vier ronden van het Voorjaars-toernooi. Het voorjaarstoernooi gaat nog drie weken door, met elke avond twee partijen.

Ronde 1:

Nr.WitZwartResultaat
1René PuntHenry Groenveld0-1
2Robert KunstBas van de Putte1-0
3Ton HertogsPieter-Jan Demmers½-½
4Robert HuizerAndré van der Graaf½-½
5Piet BruysAlexander van 't Hoff1-0

Ronde 2:

Nr.WitZwartResultaat
1Henry GroenveldPiet Bruys0-1
2Bas van de PutteTon Hertogs½-½
3Pieter-Jan DemmersRobert Huizer1-0
4Alexander van 't HoffRené Punt0-1
André van der GraafOneven

Ronde 3:

Nr.WitZwartResultaat
1André van der GraafTon Hertogs0-1
2Alexander van 't HoffRobert Kunst0-1
3Martin de SmitHenry Groenveld1-0
4Robert HuizerBas van de Putte0-1
5Alexander BruschkeBert Van der Linden1-0

Ronde 4:

Nr.WitZwartResultaat
1Ton HertogsRobert Kunst½-½
2Bas van de PutteMartin de Smit1-0
3André van der GraafAlexander Bruschke½-½
4Henry GroenveldRobert Huizer1-0
5Bert Van der LindenAlexander van 't Hoff1-0

De tussenstand vind je hier.

Op verzoek van Bellevue wordt het seizoen één week verkort. Daarom wordt het begin van het BSV Voorjaarstoernooi een week vervroegd, en begint dit toernooi nu op vrijdag 2 mei. We spelen het Voorjaarstoernooi dus op de vrijdagen 2, 9, 16, 23 en 30 mei. Het Voorjaarstoernooi is toegankelijk voor alle seniorleden en jeugdleden van BSV.

Per avond worden er twee partijen gespeeld, met per partij per speler 1 uur bedenktijd.
De winnaar krijgt 5 punten, de verliezer 1. Bij remise ontvangen beide spelers 3 punten. Een speler kan één keer oneven worden ingedeeld; de speler ontvangt dan 4 punten.

Aanwezig zijn is niet verplicht: een niet aanwezige speler ontvangt 1 punt. De eerste twee partijen dat een speler afwezig is, ontvangt deze echter 2 punten.

Vooraf aanmelden is niet nodig, op tijd aanwezig zijn wel.
Wie om 20.00 uur aanwezig is, wordt ingedeeld voor de eerste ronde van de avond. Wie om 22.00 uur aanwezig is, wordt ingedeeld voor de tweede ronde van de avond.

Ik hoop op een goede opkomst!

Open Bergs / Clubkampioenschap
Het Open Bergs schaakkampioenschap is gewonnen door Freek Schouten. Door deze overwinning is Freek ook meteen clubkampioen 2012-2013.
De sterke jeugdspeler Alik Tikranian legde beslag op de tweede plaats, René Punt werd derde.

Alik is daarmee ook de best eindigende jeugdspeler, maar omdat deelnemers volgens het reglement maar één prijs kunnen winnen, gaat de prijs voor beste jeugdspeler naar de tweede plaats in de categorie Jeugd. Deze plaats wordt gedeeld door Alexander Bruschke en Tikran Tikranian, die beiden 5 punten haalden.

De familie Tikranian viel goed in de prijzen, want de prijs voor de grootste stijger ging naar Maro Tikranian, die de grootste ‘overscore’ behaalde (verschil tussen TPR en beginrating).

De prijs voor de beste/mooiste/spectaculairste partij zal op de ALV bekend worden gemaakt.

Rapid
De drie voorronden van het Rapidtoernooi werden gewonnen door René Punt. Hij schreef zo het toernooi op zijn naam zonder dat er een finale gespeeld hoefde te worden, een unicum!

Snelschaken
Bas van de Putte
won het Snelschaakkampioenschap met 10 punten uit 12 wedstrijden.

Nevencompetitie
De Nevencompetitie is dit seizoen niet goed op gang gekomen: de meeste avonden werden door maar een handjevol leden bezocht. De Nevencompetitie kende dan ook geen winnaar.

Voorjaarstoernooi
Het Voorjaarstoernooi kende een prima opkomst. In 5 avonden werden 10 wedstrijden gespeeld door 14 deelnemers. Martin de Smit toonde zich in dit veld de sterkste.
Nu de Nevencompetitie geen winnaar kende, wordt de bij die competitie behorende beker uitgereikt aan de winnaar van het Voorjaarstoernooi.

Gongtoernooi
Net als vorig seizoen werd het Gongtoernooi gewonnen door Freek Schouten.